Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել  ««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Փոխնախարարի տեղեկացմամբ` օրենսդրական փաթեթի վերաբերյալ ներկայացվել են մի շարք տեխնիկական բնույթի առաջարկներ, որոնք ընդունվել են:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է նաեւ «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Գայանե Գաբրիելյանը նշել է, որ օրենքի նախագծի վերաբերյալ պատգամավորներն առաջարկներ չեն ներկայացրել, ուստի օրինագիծը մնացել է անփոփոխ:

On December 9, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs, the RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Armen Simonyan presented for debate the package of draft laws on Amending the RA Law on State Duty and on Making Amendments to the RA Law on Road Transport in the second reading.
According to the Deputy Minister, a number of proposals of a technical nature related to the legislative package were presented and were accepted.
The draft law on Making Addendum to the RA Tax Code was also debated in the second reading. The RA Deputy Minister of Environment Gayane Gabrielyan noted that the deputies did not present proposals related to the draft law, so the bill remained unchanged.